Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Нулево равенство и червени картони в снежното дерби между Левски и ЦСКА-София
Автор: Цвети Христова 16:27 / 06.03.2022Коментари (0)4996
Левски и ЦСКА - София завършиха наравно 0:0 в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Двубоят на стадион “Васил Левски" се играе при силен снеговалеж пред около 18 000 зрители. Двата отбора излязоха на терена със специални фланелки с надпис #stop war - Стоп на войната, по повод събитията между Русия и Украйна.

"Сините" започнаха по-активно срещата и още в 9-ата минута Уелтън опита да шутира, но бе фаулиран от Мено Кох. Филип Кръстев стреля от свободния удар, а топката прелетя високо над вратата.

След 11 минути игра двубоят бе прекъснат за кратко, за да бъде почистен теренът, а двата отбора се прибраха в съблекалните.

Осем минути по-късно двата отбора излязоха на терена отново и подновиха своето съперничество. В 20-ата минута Турицов излезе сам срещу Николай Михайлов и стреля, но след това падна на земята след съприкосновение с Кордоба. "Червените" поискаха дузпа, но съдията Валентин Железов не отсъди 11-метров наказателен удар, а ВАР подкрепи неговото решение.

В 38-ата минута Филип Кръстев завъртя добре топката от свободен удар, но Густаво Бусато изби. Сундберг посрещна топката и стреля, но в аут.

На почивката феновете на "червените" нахлуха на пистата, но бяха спрени от полицията.

В началото на второто полувреме Георги Йомов пропиля отлично положение. В 54-ата минута пък Левски остана с човек по-малко, след като Цунами си изработи втори жълт, респективно червен картон.

Десетина минути преди края "сините" също имаха своя шанс, но Юрген Матай в последния момент самоотвержено пресече подаване към Филип Кръстев, който щеше да се озове на чиста позиция за изстрел. Мазику пък бе изгонен в 90-ата минута за груб фал срещу Уелтон, като трябваше да се намесва ВАР

Стартови състави:

Левски: 13. Николай Михайлов (к), 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 8. Андриан Краев, 17. Уелтън, 19. Билал Бари, 20. Димитър Костадинов, 23. Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба, 91. Драган Михайлович

Треньор: Станимир Стоилов

ЦСКА-София: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 4. Мено Кох, 2. Юрген Матей (к), 18. Брадли Мазику, 21. Амос Юга, 24. Карло Мухар, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 3. Жеферсон, 9. Жорди Кайседо

Треньор: Стойчо Младенов

Съдия: Валентин Железов

Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София