Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
ЦСКА 1948 с нова победа в Турция
Автор: Цвети Христова 17:33 / 02.02.2022Коментари (0)4320
©
ЦСКА 1948 постигна нов успех на турска земя. Този път "армейците" победиха Лапи с 2:1.

Още във втората минута Венцислав Василев напусна контузен срещата, а на негово място в игра се появи Димитър Пиргов. Минута по-късно Едон Сандрив опита атрактивен диагонален удар, който мина покрай страничния стълб на Иван Караджов.

В 18-ата минута Ветив излезе сам срещу Караджов, но ударът му се оказа прекалено слаб и вратарят улови топката.

В 23-ата минута столичани също създадоха интересна ситуация пред противниковата врата. Георги Русев центрира добре отдясно, а Алекс Колев стреля неточно с глава.

Постепенно ЦСКА 1948 взе инициативата и организира няколко добри атаки. В 33-ата минута Алекс Колев излезе сам срещу вратаря на Лапи, но стреля в аут.

До края на полувремето и Георги Русев стреля неточно от границата на наказателното поле. Двата тима се прибраха на полувремето при резултат 0:0.

След почивката Ивайло Чочев стреля добре, но Авдили спаси. Шест минути по-късно Галин Иванов стреля с глава, но отново без успех.

В 74-ата минута обаче Лапи успя да открие резултата. Фастим Алидема остана сам срещу Иван Караджов и прати топката в мрежата за 0:1.

Четири минути по-късно Дуде Ндунгала стреля от воле, но прати топката високо над напречната греда. Малко по-късно отново той се справи с няколко футболисти на Лапи, навлезе в наказателното поле и шутира, но вратарят на косоварите спаси.

В 87-ата минута българите все пак изравниха резултата. Марио Топузов стреля от от малък ъгъл за 1:1. Две минути по-късно Ангел Бастунов вкара за крайното 2:1.

ЦСКА 1948 - Лапи 2:1

0:1 Алидема (74)

1:1 Топузов (87)

2:1 Бастунов (89)

Стартов състав на ЦСКА 1948: 12. Иван Караджов, 77. Крум Стоянов, 21. Венцислав Василев, 87. Симеон Петров, 15. Александър Александров, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 14. Васил Шопов, 33. Галин Иванов, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев.

Треньор: Николай Киров