Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Синът на Бакеро се превърна в герой за Славия срещу Арда
Автор: Цвети Христова 19:51 / 02.04.2022Коментари (0)4601
© Фейсбук
Славия надигра Арда с 1:0 в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Йон Бакеро реализира победното попадение в 66-ата минута. С този успех хората на Златомир Загорчич дръпнаха съответно с 4 и 5 точки пред преследвачите Берое и Локомотив (Пловдив) в борбата за топ 6 кръг преди края на редовния сезон.

Първата опасност бе пред вратата на белите. В 7-ата минута Котев стреля от 13-14 метра, но покрай дясната греда. Последваха скучни минути, като двата отбора рядко завършваха атаките си с изстрели към двете вратите. Пет минути преди края на първото полувреме Кики шутира от 30 метра, а Светослав Вуцов показа класа и улови топката. Кики опита още веднъж от далечна дистанция в 44-ата минута, но този път топката не попадна в очертанията на "бялата" врата.

Двата отбора предложиха на зрителите едно лежерно второ полувреме. В 66-ата минута Йон Бакеро събуди заспалите фенове. Испанецът след майсторско завъртане простреля Луков за 1:0. В 72-ата минута гостите бяха много близо до това да реализират попадение, но Руменов уцели тялото на играч в бяло, а при добавката Ковачев шутира в аут.

Славия - Арда 1:0

1:0 Йон Бакеро (66)

Стартови състави:

Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 29. Зайков, 77. Вълчев, 16. Нгуена, 20. Цонев, 10. Кирилов, 11. Добрев, 4. Соарес, 7. Бакеро

Арда: 71. Луков, 5. Ганев, 8. Желев, 9. Йорданов, 10. Ковачев, 11. Георгиев, 19. Руменов, 24. Петков, 25. Кики, 77. Юруков, 80. Котев