Спортните новини: Днес (3) | Вчера (1)
ЦСКА 1948 вкара 7 гола в първата си контрола за годината
Автор: Екип Sofia24.bg 15:55 / 20.01.2022Коментари (0)3911
ЦСКА 1948 записа изразителна победа със 7:0 над Ямбол в първата контролна среща на тима за годината. Двубоят се игра на "Градския стадион“ в Несебър.

Два гола за успеха отбеляза Марио Топузов, а по един добавиха Карлос Охене, Ангел Бастунов, Васил Шопов, Ивайло Климентов и Галин Иванов.

Карлос Охене откри резултата с удар в

8-мата минута и изведе "червените“ напред с първия си гол за тима. В 13-ата минута Бастунов завърши отлична триходова комбинация за 2:0.

В 20-ата минута Топузов се възползва от неразбирателство в отбраната на гостите, а в 37-мата минута отново той реализира от дузпа.

Още през първата част Галин Иванов замени принудително Георги Русев. На почивката в игра се появиха Димитър Пиргов, Георги Ангелов, Симеон Василев, Виктор Василев, Емил Мартинов, Борислав Вакадинов и Васил Шопов.

Именно Шопов отбеляза петото безответно попадение в 49-ата минута, след като "разстреля“ вратаря отблизо.

В 73-ата Марио Топузов пусна успореден пас към Ивайло Климентов, който реализира шестото попадение в мача. В 87-мата минута Галин Иванов оформи крайното 7:0.

В събота "червените" пътуват за Алания. В турския курорт те ще останат до 6 февруари и ще изиграят нови пет контролни срещи.

Стартов състав на ЦСКА 1948:

ЦСКА 1948: 29. Наумов (к), 15. Александров, 21. Василев, 87. Петров, 24. Марин 37. Мартинов, 19. Охене, 20. Бастунов, 7. Топузов, 45. Ндонгала, 10. Русев