Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
Славия и Ботев (Пд) поделиха точките в София
Автор: Екип Sofia24.bg 16:20 / 26.11.2021Коментари (0)5197
Славия и Ботев (Пд) завършиха наравно 0:0 в мач от 16-ия кръг на Първа лига.

"Канарчетата" влязоха по-добре в двубоя, като още във 2-ата минута Току стреля  покрай вратата. Четири минути по-късно Виячки се извиси и стреля с глава след центриране от корнер, но Аргилашки улови удара му. Малко след това Маркиньос засече с глава центриране на Неделев, но Светослав Вуцов изби в корнер.

В 19-ата минута Току отправи удар, който Виячки обаче блокира.

В средата на първата част "белите" бяха близо до това да открият резултата. Радослав Кирилов подаде на непокрития Тони Тасев, който стреля от въздуха, но топката премина покрай вратата.

В 36-ата минута Тодор Неделев опита да изненада Вуцов с удар от далечна дистанция, но вратарят улови топката.

В ответната атака Маркиньос проби през центъра, стигна до наказателното поле и отправи удар, който не намери очертанията на вратата. Пет минути след това Аргилашки парира удара на Емил Стоев.

След почивката домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар, Тони Тасев стреля мощно, но не намери очертанията на вратата.

В 59-ата минута пловдивчани организираха страхотна атака. Рабей получи отляво и пусна остро подаване по земя, но Маркиньос не успя да засече топката.

В 72-ата минута "канарчетата" бяха близо до попадение. Маркиньос подаде на връхлитащия на скорост Току, който шутира над вратата.

Три минути по-късно гостите пропуснаха да отбележат. Сюпрайен се оказа на стрелкова позиция след разбъркване, но ударът му от около 15 метра мина над вратата. В 82-ата минута отново "канарчетата" органзираха добра атака. Маркиньос намери Бароан в наказателното поле, но нападателят се забави и вместо да стреля, спечели само корнер.

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 10. Радослав Кирилов /к/, 17. Ерол Дост, 16. Кемело Нгуена, 88. Тони Тасев (79 - 7. Питър Макрилос), 22. Дарко Тасевски (66 - 9. Жуниор Мапуку), 71. Емил Стоев

Треньор: Златомир Загорчич

Ботев (Пд): 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев /к/, 6. Дилан Мертенс, 7. Маркиньос, 8. Тодор Неделев (74- 11. Антоан Бароан), 10. Емануел Току, 17. Николай Минков, 18. Самуел Супрайен, 22. Реда Рабей (74 - 23. Димитър Тонев), 24. Кевин Янсон

Треньор: Азрудин Валентич

Съдия: Димитър Димитров

Стадион: "Славия"