Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Царско село загуби от Берое в София
Автор: Цвети Христова 16:59 / 20.02.2022Коментари (0)4722
© beroe.bg
Царско село загуби от гостуващия тим на Берое с 1:2 в мач от 20-ия кръг на първенството.  Домакините откриха резултата в 7-ата минута чрез Седрик Каломбо, а Джонатан изравни в 56-ата минута. Осем минути преди края Фал вкара и донесе победата на тима от Стара Загора.

Първата сериозна опасност дойде още 5-ата минута, когато Камара бе изведен от Тунгара зад гърба на отбраната. Играчът на Берое преодоля вратаря и отправи топката към опразнената врата, но Кавдански успя да изчисти пред голлинията.

В ответната атака домакините откриха резултата чрез Каломбо, който успя да прати кълбото в мрежата след фантастичен удар със задна ножица.

Четири минути по-късно Петрис центрира от фаул, а Крумов отправи удар с глава, Ганев обаче ще справи и отрази удара.

Генов също бе изведен от Джонатан на стрелкова позиция, шутира от движение, но топката мина покрай вратата.

След половин час игра Камара изведе Джонатан, който стреля в даления ъгъл, но топката не попадна в очертанията на вратата.

В 43- ата минута Камара овладя след корнер и подаде на Серкан, който стреля от границата на пеналта, но Дерменджиев улови.

През втората част Берое пое инициативата още в началото и непрекъснато атакуваше. В 56-ата минута Митев получи от Генов на фланга и центрира в наказателното поле, където Джонатан успя да засече топката за 1:1.

В 83-ата минута Камара изведе Фал в наказателното поле и нападателят прати топката в мрежата, но реферът вдигна своя фалг за засада. След намеса на ВАР обаче голът бе признат. Две минути преди края Тунгара изпълни пряк свободен удар, но топката мина над вратата.

Стартовите състави:

Царско село: 99. Дерменджиев, 3. Кавдански, 4. Пулиезе, 7. Джереми, 10. Каса, 11. Йорданов, 15. Зебли, 17. Масела, 23. Коломбо, 66. Витурини, 71. Крумов.

Берое: 33. Ганев, 4. Митев, 5. Юсеф, 7. Генов, 10. Юсеин, 11. Фал, 15. Дунков, 16. Мечев, 27. Тунгара, 43. Джонатан, 99. Камара.