Спортните новини: Днес (0) | Вчера (7)
Славия загуби първата си контрола на турска земя
Автор: Екип Sofia24.bg 16:51 / 18.01.2022Коментари (0)3788
© Sportal TV
Славия загуби от Стал (Миелец) с 0:3 в Турция. Новото попълнение Йон Бакеро отново започна като титуляр за "белите", а Божидар Чорбаджийски се появи в игра за Стал през второто полувреме.

Днешната проверка срещу полския тим дава начало на мачовете на славистите в Турция, които ще бъдат шест на брой.

Футболистите на Стал започнаха по-активно и първата по-опасна ситуация се откри именно пред тях. Поляците получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар на удобна позиция, но изстрелът попадна право в стената.

В 5-ата минута Славия организира добра атака, която завърши с гол на Радослав Кирилов. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Десет минути по-късно футболист на Стал проби отдясно и центрира, но никой не успя да засече кълбото, което се отби в десния страничен стълб.

В 28-ата минута славистите взаимодействаха добре, а Мартин Сораков се опита да изненада противниковия вратар с изстрел извън наказателното поле, но топката премина покрай вратата.

Йон Бакеро стреля в гредата в заключителните минути на първото полувреме.

На почивката двамата треньори направиха много смени, като в игра за Стал се появи българинът Божидар Чорбаджийски.

В 60-ата минута Мартин Георгиев фаулира противников играч в наказателно поле на Славия, а съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Конрад Вржесински стреля от бялата точка за 1:0.

В 71-ата минута Георги Петков се отчете със страхотна намеса, след като отрази изстрел на футболист на Стал от близко разстояние. Секунди по- късно обаче поляците удвоиха своя аванс. Мачей Домански получи подаване зад защитата на "белите"Славия, пое топката и я прати в мрежата на Петков за 2:0.

Аркадиуш Касперкиевич оформи крайното 3:0 в 90-ата минута на двубоя. Столичани вече изиграха една контрола срещу Хебър, като спечелиха срещата с 3:1.

Славия - Стал (Миелец) 0:3

Стартов състав на Славия:

Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 6. К. Иванов, 4. Соарес, 22. Тасевски, 5. Атанасов, 16. Нгуена, 19. Сораков, 10. Кирилов, 7. Бакеро