Спортните новини: Днес (1) | Вчера (7)
Нулево равенство между Левски и Царско село на "Герена"
Автор: Цвети Христова 15:50 / 15.02.2022Коментари (0)4029
© ЛЕВСКИ ТВ
Левски и Царско село не се победиха в контрола. Срещата, която се игра на стадион "Георги Аспарухов", завърши 0:0.

Това е последна контрола и за двата отбора преди подновяването на първенството. Добрата новина за левскарите е, че Георги Миланов попадна в стартовия състав на Станимир Стоилов. Припомняме, че халфът дълго време лекуваше контузия.

"Царете" имаха възможност да открият резултата в началото мача, когато Пулиезе не успя да прати топката в опразнената врата.

В 35-ата минута Реди Каса шутира,  гредата обаче помогна на вратаря на домакините Пламен Андреев. В средата на първото полувреме Георги Миланов стреля от въздуха, но Ндиае демонстрира класа.

В 42-ата минута Радослав Цонев изпълни пряк свободен удар, топката обаче не попадна в очертанията на вратата. В 75-ата минута Асен Митков също шутира, но неточно.

Две минути по-късно Палмучи отправи удар по посока вратата на Левски, но бранителят на "сините" Келиан Ван дер Каап изчисти кълбото от голлинията. В 85-ата минута Алесандро Мартела от Царско село получи втори жълт картон и бе изгонен от игра. На негово място влезе Кристиян Николов.

Стартови състави:

Левски: 66. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан Ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 4. Иван Горанов, 8. Андриан Краев, 10. Радослав Цонев, 71. Антоан Стоянов, 7. Георги Миланов, 11. Здравко Димитров, 27. Асен Митков

Царско село: 1. Хадим Ндиае, 8. Пламен Крумов, 16. Алесандро Копола, 6. Давиде Витурини, 44. Седрик Каломбо, 4. Валентино Пулиезе, 2. Жереми Петрис, 3. Пиер Зебли, 17. Давиде Масела, 93. Реди Каса, 11. Андрей Йорданов