Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Берое победи Славия, Камбуров вкара своя гол номер 256
Автор: Екип Sofia24.bg 19:30 / 30.11.2021Коментари (0)3935
© beroe.bg
Берое победи Славия с 2:1 в мач от 17-ия кръг на Първа лига. Двубоят в Стара Загора започна спокойно и без голови ситуации.

В осмата минута Кемело Нгуена отправи първия изстрел, но топката не попадна в очертанията на вратата.

Домакините натиснаха своя противник и в рамките на три минути създадоха три опасни възможности. Първо Томбак застана на пътя на топката, а секунди

по-късно Светослав Вуцов се отчете с майсторско спасяване.

В 34-ата минута обаче младият страж не успя да реагира, след фантастичното изпълнение на Камбуров. Омар Камара подаде към нападаталя, който финтира двама бранители и прати топката в мрежата за 1:0. Това е попадение номер 256 за рекордьора по голове в българския футбол.

Славия отговори с хубава и бърза атака. Нападетелят. Радослав Кирилов напредна мощно и стреля покрай вратата.

Футболистите на Берое атакуваха повече, но след час игра гостите изравниха. Резервата Питър Макрилос реализира за 1:1 в 61-ата минута. Десетина минути

по-късно Абубакар Тунгара вкара за 2:1.

В 80-ата минута гостите останаха с 10 човека на терена. Ертан Томбак влезе много грубо в краката на Александър Василев и получи червен картон.

Берое - Славия 2:1

1:0 Мартин Камбуров 34 мин

1:1 Питър Макрилос 61 мин

2:1 Абубакар Тунгара 70 мин

Стартови състави:

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков (к), 9. Мартин Камбуров, 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 27. Абубакар Тунгара, 43. Джонатан Перейра, 99. Омар Камара

Треньор: Петър Колев

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Андреа Христов (к), 37. Венцислав Керчев, 77. Георги Вълчев, 16. Кемело Нгуена, 22. Дарко Тасевски, 10. Радослав Кирилов, 88. Тони Тасев, 71. Емил Стоев

Треньор: Златомир Загорчич