Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Отборът на Левски победи ЦСКА 1948 и каза: Не на войната!
Автор: Цвети Христова 17:02 / 26.02.2022Коментари (0)4729
Левски победи ЦСКА 1948 с 2:0 в дербито на 21-ия кръг на Първа лига. Димитър Костадинов бе точен с глава в 23-ата минута, а Уелтон в 60-ата минута удвои с красив гол. Двубоят се игра в Бистрица като левскарите получиха голяма подкрепа от своите фенове. Двата тима се обединиха в благородната кауза за 13-годишния Стивън Бориславов.

Футболният талант страда от тежка болест, а утре заминава за Гервания, където ще бъде опериран. Капитаните Николай Михайлов и Галин Иванов му подариха по една фланелка. Отборът на Левски опъна голям транспарант на който пишеше: “Не на войната", както на български език, така и на английски.

В четвъртата минута Марин Петков прати топката в мрежата с удар от 17 метра, но попадението бе отменено заради засада. В 13-ата минута Георги Русев остана сам срещу Николай Михайлов, но не успя да отбележи. В 23-ата минута Димитър Костадинов се разписа с глава след центриране на Галчев.

В 35-ата минута Уелтон стреля, но Иван Караджов спаси. В 41-ата минута капитанът на "сините" отрази силен удар на Галин Иванов.

След почивката Цунами с глава не успя да се разпише, а резервата Топузов стреля над вратата в 58-ата минута.

120 секунди по-късно Уелтон с хубав удар от около 17 метра удвои. Това е дебютното попадение за бразилеца със синята фланелка.

ЦСКА 1948 - Левски 0:2

0:1 Костадинов (24)

0:2 Уелтон (60)

ЦСКА 1948: Иван Караджов; Александър Александров,  Венцислав Василев, Симеон Петров, Лазар Марин; Реян Даскалов, Емил Мартинов, Галин Иванов, Васил Шопов, Георги Русев, Александър Колев

Старши треньор: Николай Киров

Левски: Николай Михайлов; Патрик-Габриел Галчев, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Мартин Петков, Филип Кръстев, Димитър Костадинов, Велтон; Билал Бари

Треньор: Станимир Стоилов