Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Драма в "Овча Купел": Славия загуби от Черно море, след като допусна гол в последните секунди на срещата
Автор: Екип Sofia24.bg 19:46 / 20.03.2022Коментари (0)4467
© Dsport.bg
Славия загуби от Черно море с 0:1 в двубой от 24-ия кръг на Първа лига. "Белите" загубиха, след като получиха попадение в последните секунди на мача. В началните минути Евгений Сердюк поиска дузпа пред голлинията на домакините. Реферът обаче показа жълт картон за симулация на нападателя.

В 25-ата минута отново централният нападател на "моряците" се озова на чиста позиция пред Светослав Вуцов, но изстрелът му премина покрай вратата. В 36-та минута Пабло Гарсия отправи далечен изстрел, който предизвика разбъркване и суматоха пред вратата на домакините, но Вуцов и бранителите в бяло се справиха със ситуацията. Няколко минути по-късно и Мартин Петков шутира, но неточно.

След почивката двата отбора предложиха лежерен футбол без опастности пред двете врати. В 69-ата минута вратарят на Славия - Светослав Вуцов се отличи с ново прекрасно спасяване, след като отрази удар на Матиас Курьор. В 90-ата минута Венцислав Керчев шутира, но топката не попадна в очертанията на вратата. В добавеното време на срещата украинецът Сердюк реализира и донесе победата на "моряците".

Славия - Черно море 0:1

0:1 Евгений Сердюк (90+2)

Стартовите състави:

Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 37. Керчев, 83. Попадийн, 17. Дост, 77. Вълчев, 73. Минчев, 10. Кирилов, 11. Добрев, 9. Петков.

Черно море: 25. Дюлгеров, 3. Атанасов, 28. Дробаров, 6. Попов, 2. Панов, 27. Димов, 23. Гарсия, 71. Панайотов, 19. Курьор, 77. Велев, 9. Сердюк.