Левски пак не успя да победи Арда, "сините" спечелиха точка в Кърджали
Автор: Екип Sofia24.bg 19:23 / 27.11.2021Коментари (0)5655
© Инстаграм
Арда и Левски завършиха наравно 0:0 в мач от 16-ия кръг на Първа лига.

Домакините играха по-добре през първите 45 минути и могат да съжаляват, че не отбелязаха гол. Още в самото начало на мача, Коконов проби "синята" отбрана и центрира, но Жуниньо не успя да засече топката.

Малко по-късно Спас Делев бе изведен зад защитата, но Николай Михайлов спаси.

В 15-ата минута след изпълнение на корнер - Гьоко Зайков бе оставен непокрит, но не пое добре топката и стреля право в ръцете на Караджов.

В 25-ата минута Николай Михайлов се размина с топката при едно центриране от корнер, но Милен Желев не успя да отбележи.

Три минути по-късно Коконов стреля силно в долния ляв ъгъл, но Николай Михайлов плонжира и изби.

Второто полувреме стартира с пропуск на Коконов, който стреля, но топката не попадна в очертанията на "синята" врата.

Левски отговори с неточен изстрел на Марин Петков от пряк свободен удар.

В 52-ата минута Бари свали центриране отдясно за Радослав Цонев, който от движение стреля неточно.

В 77-ата минута Здравко Димитров върна топката към Радослав Цонев, който опита удар, но Коконов се отличи с важна намеса.

"Сините" поискаха дузпа, но повторенията ясно показаха, че ръката на Коконов е плътно прилепена за тялото.

Отборът на Арда не се отказа да търси попадение до края на мача. "Синият" юноша Илия Юруков, който играе за Арда, отправи силен удар, който Николай Михайлов спаси.

Това бе третото равенство без попадения за Левски от 10 мача в първенството след завръщането на Станимир Стоилов. "Сините" гостуват на Царско село след няколко дни, а Арда ще гостува на Лудогорец.

Съставите на двата отбора:

Арда: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев , 9. Спас Делев , 17. Иван Коконов (80 - 10. Светослав Ковачев), 18. Слободан Рубежич , 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики , 37. Едимар Жуниор (65 - 98. Тонислав Йорданов), 70. Христо Иванов , 80. Лъчезар Котев (65 - 33. Иван Тилев) , 81. Атанас Зехиров (10 - 77. Илия Юруков)

Треньор: Славко Матич

Левски: 13 Николай Михайлов,

3 Гьоко Зайков , 10 Борислав Цонев (85 - 27. Асен Митков) , 19 Билал Бари , 20 Димитър Костадинов (58 - 11. Здравко Димитров) , 21 Радослав Цонев , 22 Патрик-Габриел Галчев , 4 Иван Горанов , 33 Хосе Чембърс , 88 Марин Петков (68 - 6. Ивайло Найденов) , 89 Андриан Краев

Треньор: Станимир Стоилов

Съдия: Станимир Тренчев

Стадион: "Арена Арда