НачалоФутболТенисБаскетболВолейболДругиСтатистики
Спортните новини: Днес (3) | Вчера (4)
Левски победи Черно море и остана в битката за третото място
Автор: Цвети Христова 22:12 / 09.04.2022Коментари (0)7030
Левски победи Черно море с 2:0 в мач от последния редовен 26-и кръг в Първа лига. Двубоят на стадион "Георги Аспарухов" бе изпъстрен с много единоборства и нарушения. Варненци останаха с човек по-малко в 54-ата минута, след като Сердюк получи втори жълт картон.

Украинецът връхлетя върху Николай Михайлов, който получи контузия и бе откаран с линейката в болница. "Сините" все пак вкараха гол в 74-ата минута, след като Илиян Стефанов стреля, а топката се отклони в крака на бившия футболист на Левски Даниел Димов и влетя в мрежата за 1:0. Марин Петков с хубав удар оформи крайното 2:0.

Двата тима със зъби и нокти се борят за  за третото място в класирането. В момента то се заема от тима на Черно море с актив от 45 точки, докато Левски е пети с 42.

Мачът започна в лежерно темпо. В седмата минута Филип Кръстев центрира от свободен удар, а Цунами с глава реализира. Попадението бе отменено, след като и системата ВАР потвърди решението.  В 15-ата минута Филип Кръстев стреля много опасно, но топката прелетя покрай гредата.

Само две минути по-късно Драган Михайлович центрира отлично за Уелтън,  който засече с глава, но Дюлгеров спаси. В 24-ата минута Георги Миланов стреля опасно от пряк свободен ударе, но Дюлгеров изби в ъглов удар.

В минутите до края на полувремето играта бе накъсана с нарушения, а  спречкване между играчите на двата отбора бе потушено с много жълти картони. В добавеното време на първата част Андриан Краев стреля от дистанция, но топката не попадна в очертанията на вратата.

През второто полувреме Илиян Стефанов стреля, след като направи двойно с Билал Бари, но Дюлгеров спаси. "Моряците" останаха с 10 души на терена след червен картон за Евгений Сердюк. Нападателят беше изведен зад "синята" защита, но бе изпреварен от вратаря Николай Михайлов. Украинецът обаче влезе грубо в тялото на Николай Михайлов, който пострада и бе изнесен на носилка. Украинецът пък получи втори жълт картон и се прибра в съблекалнята. Капитанът на домакините бе заменен от Пламен Андреев. Гостите също стигнаха до гол след изстрел на Курьор, но попадението бе отменено заради засада.

Сините" все пак вкараха гол в 74-ата минута, след като Илиян Стефанов стреля, а топката се отклони в крака на бившия футболист на Левски Даниел Димов и спря в мрежата за 1:0.

Марин  Петков оформи крайното 2:0 в добавеното време на срещата.

Стартовите състави на двата отбора:

Левски: 13. Николай Михайлов (к) - 6. Цунами, 33. Хосе Кордоба, 23. Сонко Сундберг, 91. Драган Михайлович - 30. Филип Кръстев ж.к., 8. Андриан Краев - 17. Уелтън, 14. Илиян Стефанов, 7. Георги Миланов - 19. Билал Бари

Старши треньор: Станимир Стоилов

Черно море: 25. Иван Дюлгеров - 2. Цветомир Панов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 6. Виктор Попов - 23. Пабло Гарсия, 27. Даниел Димов (к) ж.к. - 10. Велислав Василев ж.к., 77. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор - 9. Евгений Сердюк (ч.к.).

Старши треньор: Илиан Илиев

Главен съдия: Волен Чинков, град София

Стадион: "Виваком Арена – Георги Аспарухов“, град София