Продължава сагата около трансфера на Велтон в Левски. Бразилецът вече се е разбрал за личните си условия със "сините", но от "Герена" още не могат да постигнат споразумение с настоящия му клуб Ботафого ПБ, съобщава "Мач Телеграф".

Нападателят има договор до лятото, а шефовете на клуба му настояват да получат трансферна сума, за да го пуснат още сега. Става дума за сравнително малка сума 20 000 или 30 000 евро. Наставникът Станимир Стоилов желае да не се плащат трансферни суми за новите футболисти, които ще пристигнат на "Герена".

На този етап клубът уреди двама футболисти по тази схема, като "сините" парафираха с Ноа Санко Сундберг и с Цунами, който също до момента игареше за Ботафого ПБ.