Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Купа на България: Левски преодоля Септември и продължава напред в турнира
Автор: Цвети Христова 20:13 / 02.03.2022Коментари (0)9678
Левски победи Септември  (София) с 2:0 на "Герена" и се класира за полуфиналите в турнира за Купа на България.

В началото на мача символичните домакините бяха близо до това да открият резултата, но Мартин Стойчев уцели гредата.

Димитър Костадинов даде аванс на "сините" в 21-ата минута, след като вкара с глава. Секунди след началото на втората част Георги Миланов оформи крайния резултат, след като бе точен от дузпа.

Последното попълнение на "сините" Илиян Стефанов записа близо половин час игра. Това е трета поредна победа за Левски след подновяването на сезона.

"Сините" са третият клуб след носителя на Купата и шампиона на България, който се класира на полуфинал.

Септемвр (Сф): Димитър Шейтанов, Асен Чандъров, Александър Тодоров, Атанас Кабов, Иван Арсов, Красиан Колев, Кристиян Пешов, Марио Илиевски, Мартин Ачков, Мартин Стойчев, Симеон Александров

Треньор: Славко Матич

Левски: Пламен Андреев, Драган Михайлович, Келиан ван дер Каап, Сонко Сундберг, Цунами, Радослав Цонев, Филип Кръстев, Димитър Костадинов, Марин Петков, Георги Миланов, Уелтън

Треньор: Станимир Стоилов