Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
Левски с първа загуба в Турция, отменен гол и греда за "сините"
Автор: Цвети Христова 17:53 / 01.02.2022Коментари (0)6107
© Фейсбук
Отборът на Левски загуби от турския Генчлербирлиги с 0:1 в четвъртата си контрола от подготвителния лагер в Белек.

Хората на Станимир Стоилов все още нямат победа, като записаха първо поражение на турска земя. Първите три двубоя на столичани завършиха наравно - 1:1 с поляците от Гурник (Забже), отново 1:1 с чехите от Бохемианс и 2:2 с лидера в Словения Марибор.

Едно от новите попълнения на Левски - Ноа Сонко Сундберг, пристигна в лагера на отбора и се появи на стадиона в средата на първата част.

Мъри направи общо пет промени в състава от последния мач. Николай Михайлов, Драган Михайлович, Радослав Цонев, Здравко Димитров и Уелтон започнаха от първата минута. Така бразилецът започна за първи път като титуляр. Те заменят младите Пламен Андреев, Галчев, Марин Петков, Асен Митков и Андриан Краев.

Първият удар към една от двете врати бе дело на Метехан, който стреля с глава, но Михайлов нямаше спаси. “Сините" бяха по-активни в първите минути, но трудно създаваха голови ситуации пред противниковата врата.

Все пак в средата на първото полувреме гол на Билал Бари бе отменен поради засада. В 38-ата минута Радослав Цонев изпълни страхотно пряк свободен удар, но топката срещна гредата.

Втората част започна по-добре за играчите в “червено-черно", които владееха инициативата, но първото чисто положение дойде чак в 60-ата минута. Николай  Михайлов се намеси добре, а след това резервата Каракас изпусна да даде аванс на Генчлербирлиги.

Четири смени направи Станимир Стоилов, като Галчев, Краев, Петков и Горанов се появиха на терена. Галчев веднага пробва рефлекса на вратаря, а след това се намеси и предотврати гол пред своята врата. В тези минути Митков също се появи на терена.

В 70-ата минута Николай Михайлов фаулира футболист на турския тим, а реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Каракас, който реализира за 0:1.

Три минути по-късно пред българите се откри добра възможност да изравнят, като Филип Кръстев опита удар от въздуха, но топката попадна право в ръцете на вратаря.

Левски - Генчлербирлиги 0:1

Илкер Каракас (71) дузпа

Стартов състав на Левски: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Хосе Кордоба, Килиян ван дер Каап, Цунами, Радослав Цонев, Филип Кръстев, Димитър Костадинов, Здравко Димитров, Билал Бари, Уелтон.

Резерви: Йоан Загоров, Патрик-Габриел Галчев, Марин Петков, Иван Горанов, Андриан Краев, Асен Митков, Антоан Стоянов, Денис Динев, Димитър Андонов.

Треньор: Станимир Стоилов