Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Дузпа и топовен шут донесоха победата на Левски срещу Ботев (Пд)
Автор: Стойчо Генов 20:48 / 30.04.2022Коментари (16)7253
© ПФК Ботев
Левски победи Ботев (Пд) с 2:0 в дербито от втория плейофен кръг в първата шестица, което се игра на стадион "Георги Аспарухов" в София. Филип Кръстев (11-дузпа) и Сонко Сундберг (36) се разписаха за домакините.

Така възпитаниците на треньора Азрудин Валентич останаха на трето място в класирането с актив от 39 точки, но вече само с 3 повече от "сините".

Още в 10-ата минута вратарят на Ботев Георги Аргилашки сбърка и подаде на Филип Кръстев. Халфът обаче се засуети и топката бе изчистена в корнер, преди да шутира. След неговото изпълнение обаче Георги Миланов игра с глава и топката удари ръката на Дилан Мертенс. Реферът Георги Димитров прегледа с VAR ситуацията и отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Филип Кръстев за 1:0.

В 36-ата минута Левски удвои преднината си. Сонко Сундберг получи топката и след като никой не го атакува, отправи бомбен шут от 30-ина метра. Топката удари напречната греда и влезе в мрежата зад Георги Аргилашки - 2:0.

Ботевистите имаха две положения през първото полувреме. Току направи пробив отдясно в наказателното поле и шутира, но Николай Михайлов спаси. При втората ситуация Тодор Неделев опита два последователни удара, но първият бе блокиран, а вторият профуча на 10-ина метра от вратата.

Втората част започна с известно закъснение заради безредици по трибуните между двете агитки, при които бе ранен полицай.

Малко след подновяването на играта Виктор Генев отправи силен шут с левия крак, при който топката удари напречната греда.

Левски - Ботев (Пд) 2:0

1:0 Кръстев (11-дузпа)

2:0 Сундберг (36)

Левски: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Георги Миланов, Илиян Стефанов, Уелтон, Билал Бари

Ботев (Пд):  Георги Аргилашки, Виктор Генев, Самюел Супрайен, Роберто Пунчец, Па Конате, Дилан Мертенс, Емануел Току, Реда Рабей, Джеймс Ето’о, Брахими, Тодор Неделев