Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Левски и Ботев(Враца) не си отбелязаха гол, двамата вратари спасиха по една дузпа
Автор: Екип Sofia24.bg 19:49 / 22.11.2021Коментари (0)5640
© Dsport.bg
Левски и Ботев (Враца) завършиха 0:0 в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Двата отбора изиграха един много интересен мач, но не успяха да отбележат гол.

Врачани получиха правото да изпълнят дузпа още в 7-ата минута, но Николай Михайлов спаси изстрела на Дориан Бабунски от бялата точка.

Левски също имаше своите шансове да открие резултата през първата част. Борислав Цонев стреля от въздуха, останал очи в очи с Костов, а стражът с отличен рефлекс спаси. В 25-ата минута невероятен пропуск направи и Бари, който не успя да се разпише от два метра, като прати топката над вратата. В 31-ата минута Костов отново показа добър рефлекс. Този път той предотврати автогол на Валери Христов, който при опита си да спре Цонев стреля с глава в рамките на собствената си врата.

Пет минути преди края на първото полувреме Левски остана без един от най-добрите си играчи. Георги Миланов се контузи и бе изнесен на носилка. На неговото място в игра се появи Марин Петков.

Второто полувреме започна с възможност за гостите. Юлиан Ненов напредна по левия фланг и опита центриране, а топката коварно "кацна" на напречната греда на Михайлов.

В 70-ата минута Марин Петков надхитри Диего Фераресо, който събори "синия" талант в наказателното поле и принуди Димо Димов да отсъди дузпа за Левски.

Борислав Цонев стреля от бялата точка, но Красимир Костов отрази удара му.

Десетина минути преди края домакините поискаха още една дузпа, след като Здравко Димитров падна в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията.

Малко след това Борислав Цонев шутира, но не успя да преодолее Костов.

Врачани пък отвърнаха с мощен, но неточен шут на Иван Митрев.

В самия край на мача Радослав Цонев стреля, но Красимир Костов отново спаси, а след това и гредата помогна на гостите.

В добавеното време на срещата, фантастичният страж на гостите се намеси решително и спаси удар на Радослав Цонев, а след това и на Борислав Цонев.

"Сините" са на осмо място във временното класиране с 18 пункта. Врачани вече имат 12 точки и са на предпоследното 13-о място.

Стартови състави:

Левски: 13. Николай Михайлов (к), 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Горанов, 7. Георги Миланов, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари, 21. Радослав Цонев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 89. Андриан Краев

Треньор: Станимир Стоилов

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 22. Диего Фераресо, 5. Костадин Ничев (к), 18. Илия Миланов, 2. Валери Христов, 21. Сержиньо, 88. Йоан Бауренски, 23. Иван Митрев, 94. Юлиан Ненов, 20. Дориан Бабунски, 28. Красимир Тодоров

Треньор: Даниел Моралес

Съдия: Димо Димов

Стадион: "Виваком Арена - Георги Аспарухов", гр. София