Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
Левски с първа победа за годината
Автор: Екип Sofia24.bg 13:51 / 07.02.2022Коментари (0)6192
© Фейсбук
Левски победи украинския Верес с 2:1 в последната си проверка от подготовката в Турция.

Станимир Стоилов направи три промени в състава. Николай Михайлов, Ван дер Каап и Радослав Цонев замениха Андреев, Кордоба и Андриан Краев.

Левски откри резултата още в първата минута, когато Марин Петков се озова сам срещу вратаря и реализира за 1:0.

В 21-ата минута след удар на Бари топката бе избита с ръка от защитник на Верес, а съдията отсъди дузпа. 16-годишният Митков  стреля от бялата точка, но Юшчишин спаси. Вратарят спаси и удар на Ван дер Каап след половин час игра.

В 33-ата минута Юшчишин отново бе на висота. Този път той парира удар с глава на Бари, а при добавката Уелтон стреля неточно.

Вратарят спаси и изстрелите на Радослав Цонев и Петков.

В 44-ата минута бърза контраатака на Верес завърши с гол. Сезгийчук бе изведен сам срещу Николай Михайлов и с майсторски финт го свали на земята, след което реализира за 1:1.

На почивката Галчев, Краев и Кордоба се появиха в игра, като замениха Сундберг, Ван дер Каап и Михайлович.

В 48-ата минута Кобак бе изгонен с директен червен картон за много грубо нарушение срещу Цунами. Треньорът на украинците веднага се извини и помоли Станимир Стоилов да бъде пуснат нов играч на мястото на изгонения. Мъри даде своето съгласие и така двата тима останаха с по 11 играчи на терена.

Малко след това Костадинов, Димитров и Денис Динев се появиха на терена, а срнещата приключи за Петков, Цонев и Митков.

В 62-ата минута Здравко Димитров реализира за 2:1, след пробив и подаване на Уелтон.

Първите три двубоя на столичани завършиха наравно 1:1 с поляците от Гурник (Забже), отново 1:1 с чехите от Бохемианс и 2:2 с лидера в Словения - Марибор. В  четвъртия си сблъсък левскарите загубиха с 0:1 от втородивизионния турски тим Генчлербирлиги, а след това завършиха наравно 1:1 с шампиона и носител на Купата на Украйна - Динамо (Киев).

Собственикът Наско Сираков, изпълнителният директор Иво Ивков и председателят на УС на клуба Даниел Боримиров изгледаха на живо срещата.

Левски- Верес 2:1

1:0 Петков (1)

1:1 Сезгийчук (44)

2:1 Димитров (62)

СТартов състав на Левски: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Килиян ван дер Каап, Сонко Сундберг, Цунами, Радослав Цонев, Асен Митков, Филип Кръстев, Марин Петков, Уелтон, Билал Бари

Резерви: Хосе Кордоба, Андриан Краев Патрик-Габриел Галчев, Димитър Костадинов, Здравко Димитров, Денис Динев, Иван Горанов, Антоан Стоянов