Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
Синът на Христо Йовов - Кристиян, дебютира за Левски в контрола
Автор: Цвети Христова 23:02 / 30.03.2022Коментари (0)6213
Левски победи Септември с 3:2 в контролна среща, играна на стадион "Георги Аспарухов". Звездата на "сините" Георги Миланов беше точен от дузпа в 40-ата минута за 1:0. Преслав Бачев удвои в 47-ата минута, а в 58-ата минута Уелтън реализира третото попадение за домакините. Точен за гостите бе Кристиян Иванов в 87-ата и 90-ата минута.

16-годишният син на Христо Йовов - Кристиян дебютира за първия отбор на Левски. Той се появи в игра в 60-ата минута. През второто полувреме Станимир Стоилов даде шанс за изява на осем юноши, като единствено Иван  Горанов, Радослав Цонев и вратарят Андреев изиграха пълни 90 минути.

За тима от Втора лига в стартовия състав

попадна Валери Божинов. Любимецът на "сините" фенове обаче не успя да вкара на бившия си отбор. Участие в мача взе и 14-годишният бранител на Септември Михаил Полендаков. Това бе втора контрола за двата тима през паузата заради националните отбори.

Стартов състав на Левски:

Левски: 1. Пламен Андреев /к/, 91. Драган Михайлович, 5. Келиан ван дер Каап, 4. Иван Горанов, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 10. Радослав Цонев, 14. Илиян Стефанов, 7. Георги Миланов, 17. Уелтън, 19. Билал Бари

Резерви: 99. Йоан Загоров, 31. Дейвид Михалев, 32. Божидар Костадинов, 34. Димитър Андонов, 35. Адриан Видинов, 36. Марио Дадаков, 37. Ивайло Марков, 38. Кристиян Йовов, 39. Стелиън Георгиев, 41. Александър Божилов, 42. Васил Василев, 45. Преслав Бачев