Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
Карачанаков провокира феновете на Левски, които нахлуха на терена
Автор: Цвети Христова 16:19 / 12.02.2022Коментари (0)6341
Левски победи Пирин (Благоевград) с 3:1 в контрола, която се игра на стадион "Георги Аспарухов". Преди срещата домакините представиха новите си попълнения - Ноа Сунгберг, Цунами, Уелтън, Филип Кръстев и Келиън ван дер Каап.

През първата част левскарите владееха повече топката, но успяха да отбележат само едно попадение. Още в 8-ата минута Марин Петков подаде към Билал Бари, който засече топката за 1:0.

Второто полувреме започна с положение пред вратата на благоевградчани. Уелтън напредна с топката и стреля, но Кирев спаси.

Пирин изравни в 48-ата минута след топовен изстрел на Карачанаков. Голмайсторът, който има "червено" минало, защото е играл за ЦСКА, направи нещо, което рядко се вижда. Той пробяга разстоянието от Сектор Г до Сектор Б, където е "бърлогата" на агитката на Левски, за да дразни феновете.

Това бе искрата, която подпали пожара на "Герена". Част от феновете нахлуха на терена и подгониха Карачанаков. Той обаче успя да се скрие в съблекалнята и повече не се появи на терена. Така футбол не се игра няколко минути.

В 53-ата минута Димитър Костадинов отново даде аванс на домакините, след като с хубав шут вкара за 2:1. В 57-ата след удар на Михайлович топката срещна десния страничен стълб. В 61-ата минута Уелтън падна в наказателното поле, "сините" поискаха дузпа, но реферът не посочи бялата точка. Минута преди края на редовното време Билал Бари оформи крайното 3:1.

След края на мача, наставникът на Левски - Станимир Стоилов, коментира ситуацията в 48-ата минута. Това бе минутата в която "сини" фенове нахлуха на терена, след като Антон Карачанаков ги провокира: "Смятам, че постъпката на Карачанаков е недопустима за професионален футболист. Мисля, че Пирин трябва да го накажат. Това е постъпка, която не отива на футболния феърплей и етикета - професионален футболист. Можеше да развалим тази хубава проверка. Ситуацията бе доста напрегната. Под никаква форма не оправдавам поведението на нашите привърженици. Футболът е игра за джентълмени, всеки трябва да си гледа своя отбор".

Левски - Пирин 3:1

1:0 Билал Бари (8)

1:1 Антон Карачанаков (48)

2:1 Димитър Костадинов (53)

3:1 Билал Бари (89)

Стартови състави:

Левски: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Димитър Костадинов, Марин Петков, Уелтън, Билал Бари.

Пирин: 21. Георгиев, 38. Дюлгеров, 6. Попев, 5. Бодуров, 3. Занев, 11. Манолев, 18. Дяков, 73. Бенгюзов, 31. Станоев, 9. Йорданов, 29. Костов.