Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
Левски загуби в Разград, след като допусна пълен обрат от 1:0 до 1:2
Автор: Цвети Христова 19:48 / 13.03.2022Коментари (0)6923
© levski.bg
Левски загуби от Лудогорец с 1:2 в дербито на 23-ия кръг в Първа лига. Двубоят се игра в Разград на "Хювефарма Арена“, където "сините" нямат победа от 2013 година. От началото на пролетния полусезон шампионите нямат грешка под ръководството на новия си треньор Анте Шимунджа - пет победи за първенството и една за Купата на България. Наставникът на столичани Станимир Стоилов пък няма успех срещу "орлите".

Още в първата минута Спас Делев стреля, но топката не намери очертанията на вратата. Шест минути по-късно Илиян Стефанов отправи удар, но Падт спаси домакините. "Сините" откриха резултата след 20 минути игра, когато Хосе Кордоба центрира отлично отляво, а Билал Бари прати топката в мрежата. В 34-ата минута Пиерос Сотириу поиска дузпа, но Георги Кабаков не уважи претенциите на домакините.

На почивката Анте Шимунджа направи две промени в състава на домакините. Клод Гонсалеш и Антон Недялков замениха Шоу и Икоко. След един час игра Сантана изравни резултата. В 66-ата минута Станимир Стоилов направи принудителна смяна на вратата, след като Николай Михайлов получи контузия, а на негово място в игра се появи Пламен Андреев. Десет минути преди края Рик Джонатан стреля неточно. В последните минути на редовното време Пламен Андреев изби коварен удар на Сотириу. "Синият" страж обаче бе безпомощен в 90-ата минута , когато Сотириу прати топката в мрежата за крайното 2:1.

Левскарите са в серия от 18 поредни срещи без победа срещу Лудогорец. Последният им успех срещу "зелените" е през 2016 година. Единствената победа на Левски в Разград е постигната през 2013 година.

Лудогорец - Левски 2:1