Левски и Симеон Славчев се разделиха по взаимно съгласие. В последната седмица двете страни преговаряха активно, за да се реши възникналото усложнение, след като Станимир Стоилов не пожела халфът да играе за тима, съобщава dsport. 

Изпълнителният директор на Левски Иво Ивков водеше интензивни преговори с футболиста. Славчев тренираше отделно, като за разлика от Валери Божинов, той не пожела да прекъсне договора си по предложените му от Левски условия. 

Явно се е стигнало до момента, в който Иво Ивков и Симеон Славчев са се разбрали за прекратяване на договора по взаимно съгласие. След отпадането на казуса с Петър Хубчев и неговия екип, това е втора добра новина за Левски.