Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
Левски с престижно равенство срещу Марибор, Филип Кръстев и Уелтон дебютираха за "сините"
Автор: Екип Sofia24.bg 19:56 / 29.01.2022Коментари (0)6145
Левски и Марибор завършиха наравно 2:2 в контролен мач, игран в Турция.

Столичани се изправиха срещу лидера в словенското първенство и оставиха отлични впечатления, имайки предивд доста младия състав на Станимир Стоилов. Двубоят бе неофициален дебют за най-новото попълнение на "сините" Филип Кръстев. Първи минути за Левски записа и Уелтон. Хората на Станимир Стоилов останаха без победа, но нямат и загуба в Белек в контролите. Мъри заложи на един от най-младите отбори в историята на Левски, като трябва да е доволен от това, което показаха футболистите.

В първите 15 минути на срещата столичани играха по-добре от словенците, но интересни положения липсваха и пред двете врати. В 30-ата минута Марин Петков стреля от фаул, но вратарят на Марибор успя да улови топката.

Шест минути по-късно Хосе Кордоба изведе Левски напред в резултата. Марин Петков центрира чудесно в наказателното поле, където Кордоба надскочи словенски защитник и вкара с глава за 1:0.

В 42-ата минута Ян Репас изравни резултата, след като с мощен шут прати топката в мрежата зад Пламен Андреев.

В последнта минута на първото полувреме Марибор стигна до пълен обрат чрез Джордже Иванович.

В началото на второто полувреме в игра се появи вратарят Николай Михайлов. Той зае мястото на Пламен Андреев, който носи капитанската лента.

В 47-ата минута Цунами изпълни фаул и затрудни вратаря на Марибор, който обаче спаси. Четири минути по-късно Цунами проби по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Билал Бари се извиси във въздуха и нанесе удар с глава. Топката обаче прелетя над напречната греда.

В 57-ата минута Андриан Краев изчисти топката, която описа коварна парабола и се отби в горната греда на "синята" врата.

В 60-ата минута и страничната греда спаси Ники Михайлов. Джордже Иванович остана сам срещу Михайлов, но стреля в страничната греда.

Веднага след това наставникът на Марибор направи девет промени в състава си.

В 77-ата минута Здравко Димитров с много майсторско изпълнение възстанови равенството.

Левски - Марибор 2:2

1:0 Хосе Кордоба (36)

1:1 Ян Репас (42)

1:2 Джордже Иванович (45)

2:2 Здравко Димитров (77)

Стартов състав на Левски: Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Килиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Асен Митков, Филип Кръстев, Марин Петков, Димитър Костадинов, Билал Бари

Резерви: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Радослав Цонев, Здравко Димитров, Иван Горанов, Уелтон, Димитър Андонов, Денис Динев, Антоан Стоянов