Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Левски на Мъри с първа победа в първенството
Автор: Екип Sofia24.bg 00:37 / 17.10.2021Коментари (0)5471
© Фейсбук
Левски победи като гост Локомотив (Сф) с 2:1 в столичното дерби от 11-ия кръг. Октавио Мерло откри още във втората минута, но Здравко Димитров изравни в 37-ата.

Билал Бари донесе пълния обрат за "сините" в 57-ата минута, като реализира първия си гол в официален мач за Левски.Капитанът Николай Михайлов спаси дузпа, изпълнена от Пламен Крачунов в 71-ата минута.

Локомотив (Сф): 24. Александър Любенов - 6. Пламен Крачунов, 5. Георгиос Катсикас, 89. Матеус Дуарте (78' - 10. Валентин Николов), 13. Селсо Рапосо ж.к. (88' - 26. Красимир Милошев) - 58. Октавио Мерло, 4. Мики Орачев (к) - 7. Александър Александров ж.к., 71. Божидар Кацаров ж.к., 19. Илия Димитров - 93. Виржил Пинсон (88' - 9. Карим Бухмиди)

Старши треньор: Иван Колев

Левски: 13. Николай Михайлов (к) - 2. Иван Горанов ж.к., 5. Христос Шелис, 3. Гьоко Зайков, 91. Драган Михайлович ж.к. - 89. Андриан Краев ж.к., 21. Радослав Цонев (54' - 88. Морин Петков) - 11. Здравко Димитров ж.к., 10. Борислав Цонев (74' - 20. Димитър Костадинов), 7. Георги Миланов ж.к. - 19. Билал Бари (80' - 79. Мартин Петков)

Старши треньор: Станимир Стоилов