Спортните новини: Днес (7) | Вчера (3)
Левски с важна победа срещу Ботев (Пд), близнаците Цоневи отговориха на критиците с блестяща игра
Автор: Екип Sofia24.bg 16:54 / 04.12.2021Коментари (0)6541
© dsport.bg
Левски победи Ботев (Пд) с 2:0 в дербито от 18-ия кръг на Първа лига. Гьоко Зайков бе точен с глава в 6-ата минута, след като засече центриране на Радослав Цонев. Борислав Цонев в 80-ата оформи крайния резултат.

Левски записа пети мач без загуба и без допуснат гол. За първи път през този сезон "сините" влязоха в топ 6 на класирането. Столичани вече имат 25 точки, а головата им разлика е равна, а не негативна, както беше през последните месеци.

Ботев (Пд) с 29 точки е на четвъртото място във временното класиране.

Левскарите започнаха по-добре мача и в 6-ата минута вече имаха аванс от един гол на ст." Георги Аспарухов". Хубавото центриране от статично положение на Радослав Цонев бе засечено с глава от Гьоко Зайков за 1:0.

Три минути по-късно Здравко Димитров направи отличен пробив, за да подаде на Марин Петков, който обаче стреля неточно.

В 16-та минута "сините" организираха нова атака. Иван Горанов центрира отдясно, Билал Бари не се ориентира в наказателното поле на "канарчетата", а Здравко Димитров се забави при добавката.

В 30-та минута силен изстрел на Тодор Неделев от над 25 метра беше спасен от Николай Михайлов.

След почивката "канарчетата" живнаха и организираха най-добрата си атака. Па Конате остана сам срещу Михайлов, но стреля покрай вратата.

Рабей също опита да прати топката в мрежата на домакините, но Михайлов пак спаси.

"Сините" отговориха с удар на Борислав Цонев от пряк свободен, но топката прелетя над вратата.

В 62-ата минута след добра контра Краев намери Здравко Димитров, който шутира силно, но Аргилашки изби топката.

Зайков пък не успя да удвои в 66-ата минута след нов удар с глава. Това обаче стори Борислав Цонев в 80-ата минута с хубав изстрел, след подаване на Здравко Димитров.

Борислав Цонев ще пропусне гостуването на Берое (Стара Загора) заради натрупани картони.

Левски - Ботев (Пд) 2:0

1:0 Гьоко Зайков (6)

2:0 Борислав Цонев (80)

Ето и съставите на двата отбора:

Левски: Николай Михайлов; Михайлович, Зайков, Кордоба, Горанов; Краев, Радослав Цонев; Марин Петков, Борислав Цонев, Здравко Димитров, Бари.

Треньор: Станимир Стоилов

Ботев (Пд): Аргилашки; Супрайен, Генев, Янсон; Минков, Рабей, Току, Мертенс, Конате; Тодор Неделев, Маркиньос.

Треньор: Азрудин Валентич