НачалоФутболТенисБаскетболВолейболДругиСтатистики
Спортните новини: Днес (1) | Вчера (6)
Левски победи Локомотив (Сф) с дебютно попадение на Илиян Стефанов
Автор: Цвети Христова 19:27 / 19.03.2022Коментари (0)5463
Левски победи Локомотив (Сф) с 1:0 в мач от 24-ия кръг на Първа лига. "Сините" се изкачиха на петата позиция във временното класирането с актив от 36 точки, докато локомотивци са на 12-то място с 14 точки по-малко. В 7-ата минута "червено-черните" организираха първата си интересна атака. Върджил Пинсон центрира на далечната греда, а Селсо Рапосо стреля с глава, но в тялото на Цунами.Португалецът имаше претенции за дузпа, но те не бяха уважени от главния съдия Никола Попов.

В 11-ата минута "сините" бяха близо до откриването на резултата. Уелтън подаде към Марин Петков, който стреля, но топката срещна напречната греда, а при добавката Билал Бари прати топката покрай вратата. В 33-ата минута левскарите създадоха добра възможност за отбелязване на гол.

Марин Петков отправи хубав изстрел, а вратарят Александър Любенов боксира топката. Три минути по-късно Илиян Стефанов реализира дебютното си попадение за "сините" . Вратарят Любенов първо парира изстрел на Стефанов, но от втория опит новото попълнение на домакините прати топката в мрежата.

В началото на втората част първата възможност се откри пред гостите. Селсо Рапосо центрира остро в наказателното поле,  Димитър Митков нанесе изстрел, но Ноа Сонко Сундберг застана на пътя на топката. В 55-ата минута Уелтън нахлу в наказателното поле и подаде по земя към Марин Петков, който стреля в далечния ъгъл, но покрай вратата.

Пет минути по-късно "столичните железничари" отправиха и първия си точен удар. Върджил Пинсон стреля от дистанция, но слабо и Николай Михайлов улови. До края на мача действията на терена се развиваха предимно в половината на Локомотив, но играта често бе накъсвана с нарушения. В края на двубоя Уелтон направи невероятен пропуск пред вратата на гостите.

Левски - Локомотив (Сф) 1:0

1:0 Илиян Стефанов (36)

Стартови състави:

Левски: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Ноа Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Филип Кръстев, Георги Миланов, Илиян Стефанов, Марин Петков. Уелтън, Билал Бари

Треньор: Станимир Стоилов

Локомотив (Сф): Александър Любенов, Стойчо Атанасов, Дейвид Малембана, Красимир Милошев, Мики Орачев, Симеон Славчев, Божидар Кацаров, Октавио, Селсо Рапосо, Върджил Пинсон, Илия Димитров

Треньор: Иван Колев