Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Шоу на Уелтън за категоричния успех на Левски над Пирин с 3:0
Автор: Екип Sofia24.bg 20:12 / 03.04.2022Коментари (0)6256
© Фейсбук
Левски победи Пирин с 3:0 в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на ст. "Христо Ботев" в Благоевград. В 4-ата минута Уелтън с мощен шут откри резултата. В края на първата част Илиян Стефанов удвои след груба грешка в отбраната на "орлетата".

В 73-ата минута Уелтън оформи крайния резултат. Нападателят стреля, топката рикошира в Стефанов, след което влезе за трети път вратата на домакините, пазена от Янко Георгиев.

Поражението е първо за Радослав Митревски начело на Пирин, като прекъсна серията от седем поредни двубоя без загуба на тима. Левски има вече 39 точки и заема петото място в класирането, докато благоевградчани останаха на 11-то място с 27 точки.

Пирин - Левски 0:3

0:1 Уелтън (4)

0:2 Илиян Стефанов (45)

0:3 Уелтън (73)

Стартови състави:

Пирин: 21 Янко Георгиев -  38 Александър Дюлгеров 71 Антон Карачанаков (60' - 11 Станислав Манолев) 31 Красимир Станоев 5 Николай Бодуров - 3 Петър Занев 9 Преслав Йорданов (77' -  29 Станислав Костов) 18 Светослав Дяков 14 Стилиян Николов (60' - 10 Казуки Такахаши) 45 Христофор Хубчев 17 Спас Георгиев (76' - 73 Венцислав Бенгюзов)

Треньор: Радослав Митревски

Левски: 13 Николай Михайлов - 6 Цунами 7 Георги Миланов (90' - 22 Патрик-Габриел Галчев) 8 Андриан Краев 14 Илиян Стефанов (90' -  71 Антоан Стоянов) 17 Уелтън (90' - 10 Радослав Цонев) 19 Билал Бари (76' - 5 Келиан Ван Дер Каап) 23 Ноа Сонко Сундберг 30 Филип Кръстев (68' - 88 Марин Петков) 33 Хосе Кордоба 91 Драган Михайлович

Треньор: Станимир Стоилов